У школах міста Дебальцеве триває дистанційне навчання

0
5

Минув вже місяць навчання школярів міста Дебальцеве за дистанційною формою. Така форма навчання є достатньо новою для шкіл нашого міста. До тепер вона використовувалась під час карантину, при вивченні додаткових (факультативних) предметів, навчанні учнів під час хвороби, виконанні науково-дослідних робіт у Малій академії наук України, участі у дистанційних олімпіадах, конкурсах, отриманні консультацій тощо. Слід зазначити, що робота вчителів за дистанційною формою навчання є більш кропіткою та об’ємною, через необхідність адаптації навчальних програм до нової форми навчання із застосуванням ІКТ. Однак, адміністрація і вчителі загальноосвітніх шкіл з усією відповідальністю поставилися до впровадження нової форми навчання.
Показним є приклад впровадження дистанційної форми навчання загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №3, яка зробила акцент на проведенні занять через мережу Інтернет. Класні керівники спілкуються зі своїми учнями через роботу в групі у соціальній мережі ВКонтакті. У цій групі публікуються матеріали (тексти, відскановіні сторінки конспектів, підручників, посилання на сторінки у мережі Інтернет, відео матеріали тощо), які необхідні для вивчення кожного шкільного курсу. Також, у цих групах учні отримують домашні завдання. Зворотній зв’язок учителя з учнем забезпечується надсиланням виконаних робіт на поштову скриньку вчителя для перевірки. Учні, що не мають доступу до мережі Інтернет, можуть отримати необхідні матеріали та завдання у друкованому вигляді безпосередньо в школі.
На високому рівні організований процес дистанційного навчання і у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6. Тут сформовано розклад консультацій для кожного класу. Один раз на тиждень учні певного класу збираються у закріпленому за ними кабінеті, отримують необхідні матеріали, консультації з кожного предмета, отримують домашнє завдання та здають зошити з вже зробленими завданнями. Такі групові консультації з вчителями можливі завдяки тому, що у ЗОШ №6 наявне підвальне приміщення, яке, у разі необхідності, може слугувати бомбосховищем. Також, учні постійно отримують консультації вчителів у телефонному режимі та через мережу Інтернет. Навчальний процес для учнів молодших класів організовано за типом «Маминої школи». Відпрацьовані та застосовуються цікаві методики для учнів перших класів для отримання базових навичок письма. Вчителі відвідують учнів на дому за окремим графіком.
Дистанційне навчання у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 відрізняється відсутністю оновленої бази ІКТ. Тому воно здійснюється у формі міні-уроків для кожного класу окремо, які тривають 15-20 хвилин. Також, необхідну інформацію учні та їх батьки можуть отримати безпосередньо в школі на паперових носіях або у телефонному режимі.
З метою забезпечення належного методичного супроводу вчителів у сфері дистанційного навчання Міським методичним кабінетом з 15.09. 2014 по 29.09 2014 проводиться декада «Методична служба – школі». Працівники методичного кабінету здійснюють виїзди у навчальні заклади м. Дебальцеве за окремим графіком та надають методичну допомогу вчителям-предметникам у питаннях організації навчально-виховного процесу.
Стосовно режиму роботи вчителів, слід зазначити, що кожен вчитель відпрацьовує свій робочий час згідно педагогічного навантаження. При цьому оплата праці педагогічних працівників здійснюється не за всіма напрямками. Не сплачується завідування кабінетами, гурткова робота, робота у групі подовженого дня, робота педагога-організатора. Не відбувається оплата праці працівникам освіти, які тимчасово виїхали за межі міста у зв’язку з АТО.
Адміністрація шкіл веде контроль за дотриманням вчителями навчальних планів і відпрацюванням робочого часу. Кожен вчитель веде відповідні записи, щодо виконаної роботи.
Слід відзначити, що незважаючи на складну та напружену ситуацію у місті, школи продовжують працювати з 8 до 14 години, з понеділка по п’ятницю. Вчителі у будь-яку хвилину готові надати допомогу учням та їх батькам з будь-якого питання.

Читайте также:  Знай своё место! Комендантский час в резервации

Відділ освіти

ОЦЕНИТЕ НОВОСТЬ
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд
(оценок нет)

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!

Войти с помощью: