Попередити злочин

Новости0 коммент.

Злочин зазвичай тягне відповідальність. Прокоментувати здобутки дебальцівських пенітенціаріїв у минулому році ми попросили старшого інспектора, майора внутрішньої служби Олексія Водолазського.

– Олексію Сергійовичу, що було найважливішим у Вашій щоденній праці у 2011-му?
– Вся наша діяльність спрямована на реалізацію єдиної державної політики у сфері виконання кримінальних покарань, суворе дотримання дисципліни та законності, захист інтересів, підвищення ефективності та безпеки несення служби особовим складом, а також дотримання належного рівня правопорядку у відповідності з вимогами законів України та актів нормативно-правового регулювання.

– Окресліть, будь ласка, криміногенну ситуацію в м. Дебальцеве.
– Засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, у нас трохи поменшало. На кінець минулого року їх було 101, а рік тому -119. Однак криміногенна ситуація ускладнилася. Річ у тім, що зросла кількість осіб, які за скоєння злочинів в установах виконання покарань інших областей для подальшого відбування покарань направлені до нас. До чемності, самі розумієте, тут далеко.
Уникати випадків вчинення засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, нових злочинів вдається через посилення роботи, скерованої на їх випередження. Постійно проводиться виховна та профілактична робота. Засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, ставимо на про-філактичний облік, за ними закріплюємо відповідний персонал інспекції.

– Які причини спонукають до нових злочинів?
– Одна з найбільших проблем – низький рівень зайнятості засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Праця має дуже потужну виховну функцію, а також організовуючу і психотерапевтичну. Взяти, наприклад, засуджену Ф., яка отримала покарання за зберігання наркотиків у січні 2011 року, вона ніде не працювала. Неоднарозово працівниками КВІ пропонувалось стати на облік Дебальцівського міського центру зайнятості. Але засуджена Ф. цього не зробила. Як результат, у грудні 2011 року здійснила повторний злочин. І це не єдиний випадок, коли засуджений без праці здійснює повторний злочин.

Читайте также:  Как под Дебальцево уничтожили новейший российский танк Т-72Б3 (видео)

– Отже, можемо з певністю сказати, що основою всієї діяльності інспекції є формування позитивного впливу на свідомість людини. Які, на Вашу думку, найбільш вагомі результати цієї роботи?
– Виховна та індивідуально-профілактична робота провадиться на належному рівні, до неї долучаються представники широкої спільноти, державні та громадські організації, центр зайнятості населення, урядові профільні та зацікавлені структури, що дозволило значно зменшити кількість заходів дисциплінарного впливу. Зросла кількість засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, які відбули покарання без порушень і зняті з обліку. Таким чином можна зробити висновок, що наша пенітен-ціарна система покликана не тільки карати, а й виховувати. Однак це не так просто – виховувати дорослих людей. Для цього необхідна перед усім їхня добра воля, готовність стати на шлях виправлення.


ОЦЕНИТЕ НОВОСТЬ
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд
(оценок нет)

Комментарии

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!

Войти с помощью: 

Не пропусти ничего! Получай наши новости на email